Historia firmy

Nasza firma jest obecna w branży promocyjnej w Polsce od niemal 30 lat. Poznaj naszą bogatą historię w kilku najważniejszych punktach.


Założenie firmy SEIKA 1994

Podwaliną firmy Texet Poland jest założona przez dr Mariusza Szeiba w 1994 roku firma SEIKA. Zaczynaliśmy od dystrybucji detalicznej produktów amerykańskiej marki Fruit of the Loom oraz francuskiej NAF NAF.

Wkrótce rozpoczęliśmy dystrybucję produktów FOTL także pod nadruki do B2B.


Umowa dystrybucyjna ze szwedzką firmą New Wave Group 2000

Nowe milenium przyniosło istotne wydarzenie dla firmy. Przedstawiciele marek James Harvest Sportswear oraz Printer Avtive Wear ze szwedzkiej grupy New Wave Group, widząc nasz dynamiczny rozwój w rbanży odzieży reklamowej zaproponowali nam dystrybucję ich produktów w Polsce.

Współpraca firmy Seika z New Wave Group stanowiła początek budowania nowego segmentu premium na rynku odzieży promocyjnej w Polsce i Centralnej Europie. W ciągu zaledwie dwóch lat osiągnęliśmy wielomilionową sprzedaż produktów marek James Harvest oraz Printer ubierając setki czołowych firm w Polsce.


Wejście firmy SEIKA w struktury New Wave Group 2007

W 2007 roku weszliśmy w struktury New Wave Group, a Seika zmieniła nazwę na Texet Poland. Wskutek tychże zmian m.in. w Poznaniu powstał nasz polski magazyn oraz rozszerzyliśmy dystrybucję o nowe marki (Sagaform, Projob). Obecnie Texet Poland ma blisko tysiąc partnerów (agencji reklamowych i pośredników B2B) w całej Polsce.


Sponsoring Teamu Rajdowego Tomasza Kuchara 2010

Od samego początku konsekwentnie dostosowujemy ofertę globalnego koncernu New Wave Group oraz to, co się dzieje w Europie Zachodniej do naszego lokalnego rynku.Kluczowa była decyzja o skupieniu się na dystrybucji wyłącznie za pośrednictwem agencji reklamowych tak samo jak na Zachodzie.

Bardzo ważnym elementem naszego rozwoju był sponsoring sportowy. Od 2010 roku nawiązaliśmy współpracę z Tomaszem Kucharem i jego teamem rajdowym.


Podpisanie umowy z PZŻ 2013

Odpowiednia strategia i sprawne działania marketingowe sprawiły, że zbudowaliśmy bardzo wysoką świadomość naszych marek zarówno wśród naszych dostawców, jak i konsumentów.

W 2013 wprowadziliśmy odzież żeglarską D.A.D. co doprowadziło do zaopatrywania kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskim, Akademii Kusznierewicza oraz wielu żeglarskich wydarzeń.


Dystrybucja na kraje Europy Centralnej i Wschodniej 2014

Od 2014 roku dynamicznie rozwi- jamy także eksport naszych produktów poprzez dystrybutorów w 10 krajach w Europie Centralnej i Wschodniej.

Planujemy konsekwentnie kontynuować rozwój firmy zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Zamierzamy jeszcze lepiej wspierać naszych klientów, ponieważ ich sukces jest naszym sukcesem.


Nowy magazyn i biuro o łącznej powierzchni 2 000 m2, zlokalizowane w YouNick Technology Park 2017

Aktualnie nie tylko marka James Harvest Sportswear jest po- wszechnie rozpoznawalna na polskim rynku B2B, ale również Printer Essentials, Printer Red, D.A.D., Sagaform czy niedawno wprowadzona, ekologiczna marka Cottover.


Aktualnie 2023 - ....

W najbliższej przyszłości mocno stawiamy na ulepszenie jakości serwisu logistycznego, rozbudowę platformy B2B do zamawiania online oraz kwestie ekologiczne związane z naszą działalnością.

Rozwijamy i rozszerzamy nasze portfolio marek w ofercie. Obecnie w naszej ofercie znajdują się takie marki odzieżowe jak James Harvest Sportswear, Printer Essentials, Printer Red, D.A.D.,jedyna w Polsce odzież w pełni ekologiczna marki Cottover, dwukolorowa, ekologiczna linia Printer Prime oraz nowa odzież reklamowa wywodząca się z dyscypliny sportowej, z Golfa, Cutter&Buck.

Oprócz odzieży reklamowej, w naszym asortymencie znajdują się również koszule biznesowe (J.Harvest & Frost), odzież robocza (Projob), upominki reklamowe (Sagaform, Victorian, Vakinme, ByON, DJ) oraz torby i akcesoria Derby of Sweden.

W naszej sprzedaży hurtowej obsługujemy wyłącznie agencje reklamowe i dystrybutorów BTL.