SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU (CSR)

 

Głęboko wierzymy, że jako ludzie mamy wrodzone poczucie sprawiedliwości. Wierzymy w zrównoważony rozwój naszej firmy oraz to, że można połączyć biznes z odpowiedzialnością społeczną. Ostatnie lata pandemii upewniły nas, że troska o ludzi i o planetę to jedyny właściwy kierunek.

New Wave Group od lat tworzy klasyczne, trwałe produkty, które są użytkowane przez długi czas. NWG wspiera produkcje organicznej bawełny przy współpracy z organizacją non-profit Textile Exchange, jest członkiem szwedzkiej organizacji

The Swedish Chemicals Group at Swerea IVF wspierająca nasze działania na rzecz zmniejszenia lub zastąpienia substancji chemicznych. Coraz więcej produktów posiadają certyfikat OEKO-TEX wskazujący, że przeszły niezależną kontrolę całego łańcucha wartości i są przyjazne dla skóry. To tylko część współpracy i certyfikatów potwierdzających naszą odpowiedzialność społeczną.

MATERIAŁY

Konsekwentnie przechodzimy na wykorzystywanie materiałów przyjaznych dla środowiska. Coraz więcej ubrań jest uszyta z bawełny organicznej, czyli bez użycia chemicznych pestycydów, sztucznych nawozów i modyfikacji genetycznej (GMO), które są szkodliwe dla natury, dla gleby oraz dla ludzi pracujących przy uprawie bawełny.

Także poliester stosowany do produkcji w coraz większej ilości modeli pochodzi z recyklingu zapewniając drugie życie dla butelek PET. Na przykład do wyprodukowania 1 kurtki z linii Printer Prime wykorzystujemy około 55 butelek PET. Również systematycznie zmieniamy materiały do pakowania na ekologiczne, czyli np. papier z recyklingu oraz torby z biokompostowalnego materiału (PLA).
 

LUDZIE

New Wave Group jest zawsze blisko produkcji swoich wyrobów. Posiadamy własne oddziały zakupów, które odpowiadają za zaopatrzenie i kupno, co umożliwia nam bliską współpracę z naszymi dostawcami oraz aktywne monitorowanie ich działań. Nasz zespół CSR pracuje w różnych działach zakupów są to pracownicy zatrudnieni na pełen etat, których głównym zadaniem jest monitorowanie i wspieranie działalności dostawców w wymiarze społecznym i ekologicznym.

Jesteśmy członkiem światowej organizacji BSCI (Business Social Compiance Initiative), której zadaniem jest poprawa warunków pracy w łańcuchu dostaw. Marka Cottover jest produkowana zgodnie z wymogami organizacji Fairtrade. Dzięki temu mamy pewność, że warunki pracy w fabrykach są odpowiednie, pracownicy traktowani z należytym szacunkiem i zgodnie z prawem.

SADZENIE DRZEW

W Polsce postanowiliśmy wziąć udział w inicjatywie serwisu posadzimy.pl, polegającym na sadzeniu drzew w naszym imieniu. Od 2021 roku 1% wartości zamówionych produktów ekologicznej marki Cottover, linii Printer Prime oraz wybranych produktów z materiałów przyjaznych środowisku przekazujemy na sadzenie drzew w Polsce.

CELE

Dążymy do nieustannego doskonalenia oraz stopniowej zmiany wykorzystywania materiałów ze standardowej bawełny i poliestru na organiczną i z recyklingu. Wzmacniamy nasz zespołu CSR, który pracuje z nieustającą determinacją i zaangażowaniem, co przyczynia się do sukcesu naszej firmy. Sprawiedliwe wynagrodzenia, działania na rzecz przyrody i poszanowanie praw człowieka to najważniejsze cele na nadchodzące lata.